تبلیغات
به شهر ترفند خوش آمدید - كامل ترین مرجع خطاهای مودم
به شهر ترفند خوش آمدیدخطای DUNS 629 :
پورت بوسیله دستگاه راه دور قطع می شود ( درست نبودن راه انداز مودم یا برنامه ارتباطی ) این خطا توسط برخی از مشكلات دیگر ایجاد می گردد .
در مورد كلیه نسخه های ویندوز : مطمئن باشید كه نام و كلمه عبوری را كه برای اتصال سیستم شماره گیری DUNS وارد كردید درست است . همچنین از درست بودن شماره تلفن مطمئن شوید . فراموش نكنید كه پسوردها از اهمیت خاصی برخوردارند و از این پس چیزی كه شما وارد می كنید بصورت ستاره ظاهر می گردد . وارد كردن پسورد غلط ، راحت و آسان می باشد . نیاز به مرورگر ( browser ) ، پست ( mail ) و سایر كاربردها و امكانات شبكه ای شما و اتصال شبكه dial-up می تواند توسط برنامه های مختلفی به اجرا در آید كه برخی از آنها ممكن است برای چیزی كه اتصال شماره گیری ( DUNS connection ) استفاده می نماید نظیر نام كاربر و پسورد ، تنظیمات خاص خود را دارا باشد . ( بویژه ، جستجو گر اینترنت مایكروسافت Microsoft's Internet Explorer ) و ویزارد اتصال اینترنت ( Internet Connection Wizard ) ، Outlook , outlook Express و غیره همگی از امكاناتی برای راه اندازی یك اتصال DUNS برخوردار می باشند . چنانچه این خطا باقی ماند با برنامه HyperTerminal مستقیما متصل به مودم با سرور تماس بگیرید ( Using HyperTerminal را ببینید . پس از اتصال به برقراری ارتباط برای نام كاربر شما و سپس پسورد ، كلیه سرورها پاسخ خواهند داد . این مورد به شما اجازه خواهد داد تا پاسخ هر خطا را از سرور مشاهده نمایید . چنانچه سرور نام و كلمه عبور شما را بپذیرد باید یك جلسه PPP راه اندازی نماید . برای كسب بیشتر آن نمی توانید برنامه HyperTerminal را استفاده نمایید . شما ممكن است كاراكترهای زایدی را ببیند .

چنانچه این مورد رخ دهد تلفیق نام كاربر و پسورد باید توسط (dial-up networking systems) DUNS عملی باشد .اگر با خطایی مواجه شدید با سرویس دهنده خدمات خود تماس بگیرید و به آنها اجازه دهید تا به اطلاعات حساب شما وارد شوند و آن را امتحان نمایند .

در مورد ویندوز NT 4.0 : چنانچه كلیه ورودیها برای سرویس شماره گیری ( DUNS ) درست نیست شما ممكن است این خطا را دریافت نمایید . این مورد تنظیمات غلطی را برای نوارگردانهای Basic ، Server ، Script ، Security ، X.25 و DUNS connectoid در بر دارد . تنظیمات برای صحت (authentication) و رمز گذاری ( encryption ) روی نوار امنیتی باید با نیازهای ISP شما برابری نماید . تنظیمات روی حساب سرور یك PPP ، نوع سرور اینترنت را مشخص خواهد نمود . نوع سرور اینترنت ، پروتكل TCP یا IP و فشرده سازی نرم افزار را با ISP خود بررسی نمایید . علاوه بر این تنظیمات ، در تنظیمات شماره گیری مطمئن شوید . توجه نمایید كه شما نیازی به ذخیره پسورد خود از روی نوار امنیتی ندارید .

در مورد دامین edition ویندوز 98 : چنانچه یك جلسه encryption 128 بیتی را تحت شرایط خاص ایجاد می نمایید مقاله MS KB Q237419 را مشاهده نمایید .

در مورد ویندوز NT و 2000 : زمانی كه در صدد ایجاد یك جلسه PPTP می باشید به محض اتصال به ISP خود این خط ممكن است رخ دهد . مقاله MS KB Q169843 را ببینید .

در مورد ویندوز 95 و DUNS 1.2b : چنانچه حساب جدید و تغییر پسورد ( change password ) فعال باشد . مقاله MS KB Q191122 را مشاهده كنید .

در مورد هر نسخه ویندوز : چنانچه با خدمات دستیابی راه دور و مسیر یابی ( Routing and Remote Access Service ) با سرور ویندوز NT تماس می گیرید با مقاله MS KB Q172290 و مقاله KB Q220954 را مشاهده كنید و یا چنانچه برای encryption 128 بیت با سرور NT تماس می گیرد زمانی كه encryption 128 بیت را نصب نكرده اید مطلب KB Q172215 را ببینید .

در مورد ویندوز 95/ 98 : بوسیله نرم افزار یا مودم ایجاد می گردد كه به درستی پیكر بندی نشده و یا خراب می باشد همچنین به دلیل ID اشتباه كاربر یا پسورد اشتباه ایجاد می گردد .

در مورد یك proE2 یا Motorola BitSurfPro : مقاله مایكروسافت Q199241 را مشاهده نمایید .

در مورد MSN 2.52-2.6 : مقاله مایكروسافت Q199543 را ببینید .

در مورد ویندوز NT یا 2000 : اگر سرعت درگاه مودم كمتر از 200/19 می باشد ، این خط نمایش داده می شود . ورودی دفترچه تلفن و یا تنظیمات مودم را از روی control panel/modems درست كنید . مقاله مایكروسافت KB Q241513 را مشاهده كنید .

در مورد ویندوز NT : چنانچه خدمات دستیابی راه دور و مسیر یابی پیكر بندی نشده اند تا پیغام هایی نظیر RAS سرور را دریافت نمایند . Dial-up نمی تواند اتصال به سرور را تكمیل نماید. پیكربندی خود را بررسی نمایید و اتصال را مجددا امتحان نمایید . مقاله مایكروسافت KB 170977 را مشاهده نمایید .

ویندوز NT : همچنین قسمت گره گشایی مشكلات log in را در مقاله MS KB Q161986 ببینید .

در مورد ویندوز XP : مشكلات ایجاد شده توسط تنظیمات نادرست connectoid می باشد . همچنین قسمت MS KB Q314445 را مشاهده نمایید .

خطای DUNS 6XX
Dial-up Networking Systemخطای 600 ، 601 ، 603 ، 606 ، 607 ، 610 ، 613 ، 614 ، 616 ، 618 ، 626 ، 632 ، 637 و 638 :
یك خطای داخلی ( سیستم عامل ویندوز ) اتفاق افتاده است . مایكروسافت پیشنهاد می كند كه كامپیوتر را خاموش یا مجددا راه اندازی نمایید تا مطمئن شوید كه كلیه تغییرات جدید پیكر بندی ، تاثیر را پذیرفته اند .

چنانچه این مورد نتواند مشكل را حل نماید شما باید قسمت هایی از ویندوز را حذف یا مجددا نصب نمایید و یا می توانید ویندوز را مجددا نصب نمایید .

خطای DUNS 718 :
مهلت برقراری تماس PPP پایان پذیرفته است .

این خطا نشان می دهد كه گفتگوی PPP شروع شد اما به پایان رسید زیرا سرور راه دور ، در یك زمان مناسب پاسخ نداد

این حالت به دلیل كیفیت ضعیف خط یا مشكل سرور (ISP) ایجاد می گردد . زمانی كه مودم شما به ISP متصل می باشد و نام و كلمه عبور را فرستاده است این خطا نمایش داده می شود اما هیچ پاسخی از سوی سرور دریافت نمی گردد .

گاهی اوقات ، ‌شماره گیری مجدد ، موفقیت آمیز خواهد بود .

اگر اعتبار حساب ISP شما تمام شود و یا چنانچه نام وكلمه عبوری كه شما به كار می برید ، بی اعتبار باشد ، این خطا رخ میدهد .

در مورد ویندوز NT و Motorola ISDN Bitsurfr pro E2 مقاله MS KB را مشاهده نمایید .

زمانی كه با ویندوز NT 4.0 یا سرور SP2 تماس می گیرید این مقاله را ببینید .

اگر PPTP و ویندوز NT را به كار می برید این مقاله را مشاهده كنید .

اگر مسیر یابی MS و ارتقای سرور دستیابی راه دور را برای ویندوز NT 4.0 راه اندازی كرده اید مقاله MS KB را مشاهده نمایید .

در مورد سرور Exchange 5.5 مایكروسافت مقاله MS KB را ببینید .

خطای DUNS 711 :
به اجرا در آمدن RasMan (initialization) صورت نمی گیرد . گزارش وقایع را بررسی نمایید .

چنانچه سرویس plug and play صورت نپذیرد این خطا در مورد ویندوز NT 4.0 رخ می دهد . این خطا باعث باز نشدن مودم (modems) از روی controlpanel و همچنین مانع شناسایی مودم برای خدمات دستیابی راه دور خواهد شد .

برای حل این مشكل سرویس plug and play را از روی control panel/services فعال كنید .

خطای DUNS 692 :
سخت افزار در پورت یا دستگاه متصل شده از كار افتاده است .

چنانچه مودم شما بطور كامل وصل نباشد و یا برق مودم بدلایلی قطع باشد این خطا نمایش داده می شود . درستی نصب مودم را از طریق controlpanel/modems/driver و خطایاب (diagnostic) بررسی نمایید . این خطا همچنین می تواند بدلیل سیم سری شل یا اشتباه در مورد مودم های بیرونی بوجود آید. چنانچه از سرویسی برخوردارید كه یك dial-tone غیر استاندارد ، نظیر پست صوتی Telco-provided را فراهم می كند این خطا رخ می دهد .

این خطا با اضافه كردن كاما (adding cammas) قبل از شماره گرفته شده ، برطرف می گردد .

اگر برنامه HyperTerminal هم اكنون از پورت استفاده نماید ، این خطا در مورد ویندوز NT 4.0 رخ می دهد .

در مورد ویندوز 2000 یا XP چنانچه برنامه Quicken 2000 را نصب كرده اید :‌

این خطا بوسیله برنامه Quicken Download Manager ایجاد می گردد . مودم را بردارید و آن را مجددا نصب نمایید ، این كار ، به راه اندازی مودم برای یك جلسه مجزا ، منجر می گردد . بر داشتن برنامه Quicken 2000 یا غیر فعال نمودن برنامه Quicken Download Manager ، راه حل همیشگی این خطا می باشد . مقاله Intuit ، چگونگی قطع برنامه Quicken Download Manager را توضیح می دهد . این مشكل همچنین در راه حل های Dell مقاله KB مورد بحث قرار گرفته است .

همچنین پیغام این Dell talk را مشاهده نمایید .

Dell Solution KB Article

در مورد ویندوز 2000 و كامپیوسرو یا UUNET : این مقاله را ( MS KB ) را ببینید .

در مورد ویندوز NT یا 2000 یا مودم 3Com Impact ISDN : شما به ارتقای فایل .INF نیاز دارید . مقاله MS KB را مشاهده نمایید .

در مورد ویندوز NT و مودم USR Sportster ISDN : شما به ارتقای گرداننده ( driver ) نیاز دارید . مقاله MS KB را مشاهده نمایید .

در مورد ویندوز NT و مودم IBM Mwave :‌ زمانی كه از طریق ارتقای گرداننده IBM ، log on می نماید و یا در حالی كه اولین بار یك حساب محلی را log on می كنید ، این مشكل ممكن است حل گردد . مقاله MS KB را ببینید .

در مورد كامپیوترهای IBM Value Point 466DX2 : Blos به ارتقاء نیاز دارد . مقاله MS KB را مشاهده كنید .

در مورد ویندوز XP : MS KB 314846 را ببینید (عملكرد بر مودم ، كابل و پورت اشتباه و مشكلات انتخاب دست دهی) handshaking option problems .

خطای DUNS 650 ، 651 و 652 :
650 سرور Remote Access پاسخ نمی دهد .650 MSN مودم پاسخ نمی دهد .كلیه نسخه های ویندوز : چنانچه به سرور ویندوز NT بوسیله PPTP متصل می باشید قسمت MS 162847 KB را مشاهده نمایید . اگر مودم یا دستگاه سرور ISP به طور صحیح پیكر بندی نشود خطای 650 رخ می دهد .

اگر این خطا ادامه یافت با برنامه HyperTerminal مستقیما متصل به مودم با سرور تماس بگیرید . تقریبا كلیه سرور ها پس از اتصال به برقراری ارتباط به خاطر نام كاربر و سپس پسورد پاسخ خواهند داد . این مورد به شما اجازه خواهد داد تا پاسخ هر خطا را از سرور مشاهده نمایید . چنانچه سرور ، نام و كلمه عبور شما را بپذیرد سرور باید یك جلسه PPP را آغاز نماید . برای كسب بیشتر آن نمی توانید از برنامه HyperTerminal استفاده نمایید . شما ممكن است كاراكترهای زایدی را مشاهده نمایید . اگر این حالت اتفاق افتاد ، تلفیق نام كاربر و پسورد باید با كمك DUNS عملی باشد . چنانچه با خطایی مواجه شوید با سرویس دهنده خدمات خود تماس بگیرید و به آنها اجازه دهید تا به اطلاعات حساب شما وارد شوند و آن را امتحان نمایند .

نمونه بارز آن و سایر ISP ها : برخی ازISP ها به سرویس گیرنده ای برای شبكه های نصب شده مایكروسافت نیازمند می باشند كه بعنوان log on شبكه اصلی شما انتخاب می شوند . ( ویندوز control panel/Networking )

AOL روی سیستم شما: چنانچه روی سیستم خود یك AOL نصب كرده اید اما آن را استفاده نمی كنید ، نرم افزار AOL ممكن است با دستیابی به هر ISP دیگر اختلال ایجاد كند.

( ویندوزcontrol panel/Add/Remove programs اضافه كردن و حذف برنامه ها .)

MSN 2.52-2.6 كه اتفاق می افتد DUNS می باشد كه بعد از MSN 2.52 نصب می شود. مقاله MS KB Q192420 را ببینید . (Dial-up networking system)


خطای DUNS 651 :
مودم شما ( یا سایر وسایل اتصال دهنده ) خطایی را گزارش كرده است ( خطا ، از طرف مودم بوده است ) .

كلیه نسخه های ویندوز : چنانچه خطایی در فایل .INF باشد كه برای نصب مودم در ویندوز به كار می رود و یا چنانچه مودم با فایل اشتباه .INF نصب شده باشد این خطا ممكن است رخ دهد . اگر این مورد صورت گرفت ، مودم را با فایل .INF درستی مجددا نصب نمایید همچنین :

Data Race Red Modem Error–MS KB Q122901 Evercom 24E+Error MS KBQ122414 را مشاهده كنید .

شما همچنین می توانید logging شدن را توسط برنامه HyperTerminal آزمایش نمایید . ( به قسمت بالا نگاه كنید ) .

همانطور كه در قسمت بالا شرح داده شد برنامه HyperTerminal مستقل از فایل .INF مودم عمل می نماید

خطای DUNS 652 :
پاسخ نامشخصی از دستگاه دریافت می گردد .

كلیه نسخه های ویندوز : چنانچه خطایی در فایل .INF وجود داشته باشد كه برای نصب مودم در ویندوز به كار می رود و یا چنانچه مودم با فایل اشتباه .INF نصب شده است ، این خطا نمایش داده می شود . اگر چنین موردی صورت گرفت مودم را با كمك فایل .INF صحیح مجددا نصب نمایید .

شما می توانید همچنین logging شدن را همراه برنامه HyperTerminal امتحان نمایید . همانطور كه در قسمت بالا توضیح داده شده برنامه HyperTerminal مستقل از فایل .INF مودم عمل می نماید .

ویندوز NT 3.5/3.51 : در مورد مودم های مگا هرتز خاص ، MS KB Q136034 را ببینید .

ویندوز برای workgroups 3.11 : در مورد مودم MS KB Q 129426 , Multi Tech MT2834 را مشاهده نمایید .

خطای DUNS 645 :
Authentication داخلی اشكال پیدا كرده است.

ویندوز 98 / 95 : چنانچه گزینش یا انتخاب پسورد رمز گذاری شده مورد نیاز (Require encrypted password) روی جدول Server Types در جزئیات اتصال فراهم شود و یا نام و كلمه عبور اشتباه وارد شود ، این خطا رخ می دهد . مقاله MS KB Q199780 را ببینید .

MSN 2.5 : در صورت استفاده از MSN 2.5 ، اگر آداپتور dial-up یا قطعات از كار بیفتد این خطا نمایش داده می شود. مقاله MS KB Q173644 را مشاهده نمایید ( برخی از كاربرها این موقعیت به كار برده شده را گزارش می كنند حتی اگر آنها هرگز MSN را به كار نبرده باشند) .

ویندوز 98/95 : چنانچه میز كار pc( desktop ) به یك pc دستی تحت شرایط خاص متصل شود این خطا نمایش داده می شود . مقاله MS KB Q184227 را مشاهده نمایید .

ویندوز 98/95 : اگر در صدد ایجاد یك اتصال VPN ( شبكه خصوصی مجازی ) می باشید و VPN به طور صحیح نصب نشده است این خطا رخ می دهد . مقاله MS KB Q188141 را ببینید .

كلیه نسخه های ویندوز : چنانچه در صدد اتصال به دامین ویندوز 2000 می باشید كه از یك log on سرورRRAS (Routing and Remote Access Services) بدون امتیازات اجرایی برخوردار است این خطا رخ می دهد . مقاله MS KB 227747 را مشاهده نمایید.

چنانچه از یك مودم انتخاب شده در DUNS connectoid برخوردارید كه به مدت طولانی در كامپیوتر نصب نشده است این خطا ممكن است نمایش داده شود . مطمئن شوید كه مودم درستی در Connectoid انتخاب می شود .

خطای DUNS 680 :
خط تلفن وصل نیست .

كلیه نسخه های ویندوز : وصل نبودن خط تلفن ، دلایل بسیاری برای این نوع خطا وجود دارد .

ابتدا ، برای پی بردن به اتصال خط و وصل شدن خط تلفن ، با استفاده از برنامه HyperTerminal به كمك شیوه اتصال پورت Com ، قابلیت مودم را بررسی نمایید . Using HyperTerminal را مشاهده نمایید. چنانچه به مودم خود ، فرمان AT & FX1 و بعد از آن فرمان dial را دارید تشخیص اتصال خط غیر ممكن خواهد بود . اگر هنوز به خط تلفن وصل نشده اید مودم ممكن است به طور صحیح نصب نشده باشد ( بویژه چنانچه آن مودم یك PCI یا یك soft-modem باشد ) یا سیم از مودم به خط تلفن اشتباه وصل شده است و یا به اتصال دهنده اشتباهی روی مودم نصب می باشد . سیم خط دیگری را امتحان نمایید و از اتصال LINE-not phone-jack روی مودم مطمئن شوید . یك تلفن عادی را به سیم تلفن روی مودم وصل كنید و از وصل بودن آن مطمئن شوید . مودم همچنین ممكن است خراب باشد . بسیاری از مودم های جدید به جای رله ( تقویت كننده ) الكترومكانیكی قدیمی برای استفاده نكردن از وقفه واقعی مودم (off – hook) با یك مدار الكترونیكی عرضه می شوند . برخی از طرح ها ، اعتبار كمتری را نشان داده اند و بیشتر اوقات آنها در یك حالت وقفه ای (off – hook) قرار خواهند گرفت بنابر این وصل نبودن و وصل بودن سیم تلفن ممكن است خط را وصل نماید . در صورت وقوع این وضعیت ، مودم نیاز به تعمیر و تعویض دارد . اگر چه مودم ، شماره گیری (X1) را دچار اشكال می نماید اما به غیر از این وصل شدن خط را نیز شناسایی نمی كند . احتمالا مشكل در انتخاب و گزینش درست كشور در windows / control panel / telephony یا در نصب نادرست مودم یا فقدان پشتیبانی برای كشور شما در گرداننده (driver) مورد استفاده تان می باشد . بررسی نمایید تا ببینید كه driver هایی ، برای ارتقاء (update) وجود دارند .

چنانچه مودم با یافتن (X3) در برنامه HyperTerminal به طور صحیح شماره گیری نماید اما زمانی كه DUNS را استفاده می نماید صدای شماره گیری را نمی یابد . مشكل می تواند DUNS ( برای ارتقاء یا نصب مجدد ، بررسی نماید ) یا پیكر بندی درست و انتخاب مودم برای DUNS connectoid باشدپست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
حسین شربتی
اردیبهشت 1388
بهمن 1387
ویروس
ویروس
ویروس
امنیت در كلمه عبور
رنگ نقره ای زیبا به عنوان تم ویندوز XP
ثبت دلایل Shutdown شدن ناگهانی ویندوز XP
ربودن تصاویر نمایش داده شده افراد در یاهو مسنجر
حکایت زنگ ساعت گوشی های موبایل
برداشتن Recycle Bin از روی صفحه دسکتاپ
حذف آخرین مسیر مشاهده شده در رجیستری
تبدیل متن به گفتار با ساخت یک فایل سخنگو!
ترفند کامپیوتری
لیست آخرین مطالب
سرزمین دانلود
ترفند
همه پیوندهای روزانه
ارسال پیوند روزانه
همه چیز در مورد صفحه آبی مرگ (Blue Screen Of Death)
کد ویروس نویسی
دسترسی سریعتر به فولدرهای Share شده در شبکه
در پشت صفحه بوت ویندوز XP چه میگذرد؟
به اشتراک گذاری ماوس و کیبورد در میان کامپیوترهای تحت شبکه
ده ترفند جهت خنک نگه‏داشتن قطعات کامپیوتر
کلیپ تصویری ماشین علی دایی
کلیپ درگیری لفظی فیروز کریمی و مایلی کهن
جدیدترین نرم افزار ها
دانلود آلبوم 88 شادمهر عقیلی با نام Destiny
جدیدترین آهنگهای سال 88
مقایسه winrar,winzip
هک موبایل بدون استفاده از نرم افزار جانبی
پروژه درس سخت افزار 2
چه کارت گرافیکی بخریم : Nvidia یا ATI
آموزش Opera 9.0 و بررسی امکانات آن
كامل ترین مرجع خطاهای مودم
همه چیز در مورد صفحه آبی مرگ (Blue Screen Of Death)
عکس هایی از چشم
تمامی تک آهنگ ها + تمامی آلبوم های محسن یگانه
ویروس سازی
ثروتمند ترین مردان جهان
عکس هایی از پرسپولیس
عکس مقبرۀ کوروش ;کبیر در قبل و بعد از دوران پهلوی
كوروش کبیر
ذوالقرنین واقعی کیست؟
زندگی نامه کوروش کبیر
جوک های خفن
جوک های جدید
ترفند های ویندوز
ترفند یاهو
ترفند های اینترنت
مجموعه اس ام اس های توپ و خفن2
قرار دادن عکس دلخواه در پس زمینه یک درایو
قابلیت Caller ID موجود در ویندوز XP
مخفی کردن فایل در داخل عکس توسط نرم افزار winrar
خوشنویسی به صورت online
عکس هایی از فیلم چهارچنگولی
عکس بچه عشقولانه
عکس های از طرح مبارزه با ارازل
عکس های فانتزی گرافیکی
عکسی از یک لباس مذهبی
به دست آوردن IP خودتان از طریق CMD
مشاهده صورت حساب قبض موبایلتان و حتی دوستانتان از طریق اینترنت
نحوه استفاده از لغت نامه موجود در Microsoft Word
شکستن Master Password نرم افزار Folder Guard
ویرایش رجیستری در سیستم های تحت شبکه
تعیین تاریخ انقضا برای رمز عبور حساب های کاربری در ویندوز XP
بازديدهاي امروز : نفر
بازديدهاي ديروز : نفر
كل بازديدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

پخش زنده رادیو فردا

www.shab-kavir.tk

*