تبلیغات
به شهر ترفند خوش آمدید - كوروش کبیر
به شهر ترفند خوش آمدیدكورش بزرگ

الگو و پدر صلح و حقوق بشر جهان

 

به راستى تا كنون به این موضوع اندیشه اید كه چرا شخصیتى مانند كورش كه جهان دربرابر بزرگى او شگفت زده است و مشهورترین مورخین - باستان شناسان و خاورشناسان دنیا از او به نام ابر مرد تاریخ جهان یاد كرده اند چرا تا كنون اسمى از او در ایران برده نشده است ؟ یا هیچ حركتى كه شایسته او باشد در جهان نشده است ؟ آیا ادامه راه این شخصیت بزرگ جهانی نمى تنواند راه نجات ما باشد ؟ آیا عربیزه شدن ایران ما به همین دلیل نبوده است كه نامى از كورش آورده نشود ؟

آیا برای ایران كه كورش را دارد و خود مهد حقوق بشر جهان بوده است - پسندیده است كه امروز دنیا ما را به نام مهد تروریست و خشونت و ناقض حقوق بشر خطاب كند ؟ كورش پدر ملتها - بزرگ قهرمان آن روزگار - سرور آسیا – كسیكه كه دشمن او را به نیكى ستایش كرد و او را نمونه یك شهریار والا میدانست امروز كجاست ؟ فره وشى او را مى ستاییم و به همین جهت بر آن شدم گوشه ای از شخصیت این ابر مرد جهانی را از چند كتاب جدا كنم و برای هم میهنانم بیاورم تا بدانند او در حد یك پیامبر براى ایران خدمت كرد و ایران یعنى كورش و كورش یعنى ایران . راه او راه جوانان آینده ایران است و هیچ شخصیت غربى و عربى نمى تواند براى ما ایرانیان بالاتر از او باشد :

 

افلاطون - قوانین ۴۷۷ تا ۲۴۷ پیش از میلاد  :

 پارسیان در زمان شاهنشاهی كورش اندازه میان بردگى و آزادگى را نگاه مى داشتند . از اینرو نخست خود آزاد شدند و سپس سرور بسیارى از ملتهاى جهان شدند . در زمان او ( كورش بزرگ)فرمانروایان به زیر دستان خود آزادى میدادند و آنان را به رعایت قوانین انسان دوستانه و برابرى ها راهنمایى میكردند . مردمان رابطه خوبى با پادشاهان خود داشتند از این رو در موقع خطر به یارى آنان میشتافتند و در جنگها شركت میكردند . از این رو شاهنشاه در راس سپاه آنان را همراهى میكرد و به آنان اندرز میداد . آزادى و مهرورزى و رعایت حقوق مختلف اجتماعى به زیبایى انجام میگرفت .

 

هرودوت – تاریخ هرودو ت ۴۸۴ تا ۴۲۵ پیش از میلاد :

 هیچ پارسى یافت نمى شد كه بتواند خود را با كورش مقایسه كند . از اینرو من كتابم را درباره ایران و یونان نوشتم تا كردارهاى شگفت انگیز و بزرگ این دو ملت عظیم هیچگاه به فراموشى سپرده نشود .

كورش سرداری بزرگ بود . در زمان او ایرانیان از آزادى برخوردار بودند و بر بسیارى از ملتهاى دیگر فرمانروایى می نمودند بعلاوه او به همه مللى كه زیر فرمانروایى او بودند آزادى مى بخشید و همه او را ستایش مینمودند . سربازان او پیوسته برای وی آماده جانفشانی بودند و به خاطر او از هر خطرى استقبال میكردند .

 

گزنفون :

 ما در این باره فكر كردیم كه چرا كورش به این اندازه برای فرانروایى عادل مردمان ساخته شده بود . سه دلیل را برایش پیدا كردیم . نخست نژاد اصیل آریایی او و بعد استعداد طبیعى و سپس نبوغ پروش او از كودكى بوده است .

كورش نابغه ای بزرگ - انسانی والا منش - صلح طلب و نیك منش بود . او دوست انسانها و طالب علم و حكمت و راستى بود . كورش عقیده داشت پیروزى بر كشورى این حق را به كشور فاتح نمیدهد تا هر تجاوز و كار غیر انسانى را مرتكب شود . او براى دفاع از كشورش كه هر ساله مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار میگرفت امپراتورى قدرتمند و انسانى را پایه گذاشت كه سابقه نداشت . او در نبردها آتش جنگ را متوجه كشاورزان و افراد عام كشور نمى كرد . او ملتهاى مغلوب را شیفته خود كرد به صورتى كه اقوام شكست خورده كه كورش آنان را از دست پادشاهان خودكامه نجات داده بود وى را خداوندگار مى نامیدند . او برترین مرد تاریخ - بزرگترین - بخشنده ترین - پاك دل ترین انسان تا این زمان بود .

 

كورش - تورات :

خداوند درباره كورش می گوید كه او شبان من است و هر چه او كند آن است كه من خواسته ام . منم خداوند  كه او  (كورش ) را از جانب مشرق بر انگیختم تا عدالت را روی زمین برقرار كند . من امتها را تسلیم وى مى كنم و او را بر پادشاهان سرورى مى بخشم و ایشان را مثل غبار به شمشیر وی و مانند كاهى كه پراكنده شود به كمال او تسلیم مى كنم . من كورش را به عدالت بر انگیختم و تمامی راهها را در پیش رویش استوار خواهم ساخت . منم كه شاهین خود را ( كورش ) را از جانب مشرق فرا خواندم و دوران عدالت را نزدیك آوردم . خداوند كورش را برگزید و فرماندار جهانش كرده است . بازوى او را بر كلدانیها فرو خواهد آورد و راه او را هموار خواهد ساخت . در سال اول سلطنت كورش پادشاه پارس كلام خدا كامل شد . خداوند روح كورش پادشاه پارس را برانگیخت تا در تمامى سرزمینها خود فرمانى صادر كند كه ( یهوه ) خداى آسمانها تمام ممالك زمین را بر من داده است و امر داده است خانه برای او در اورشلیم بنا كنم .

 

 دیودور سیسیلى:

3000 شتر از شوش آورده شد تا اسكندر طلاها و خزانه پادشاهى ایران را كه كورش بزرگ آنرا بنا نهاده بود را تخلیه كنند .

 

بر گرفته از : ایران باستان

 

نکته ای جالب درباره سرستون شیر

هنگام طلوع خورشید در تخت جمشید نخستین مکانی که پرتوهای خورشید بر آن می تابیده سرستون شیر واقع در کاخ آپادانا بوده است.

احتمالا نماد شیر و خورشید که سال ها نماد ایران بوده از همین پدیده اقتباس شده.

 

خاصیت عدد 12 و تفكر غلط درباره نحس بودن عدد 13

 خاصیت عدد ۱۲

اگر تاكنون به تخت جمشید مسافرت كرده باشید متوجه شده اید كه در تمامى پلكان ها و بیشتر قسمت هاى درونى كاخ ها(كه هنوز سالم مانده و قابل تشخیص است)و همچنین در سردر آرامگاه كوروش كبیر در پاسارگاد (كه اكنون قابل تشخیص نیست) گل هاى ۱۲ پرى نقش شده اند كه دلایل مختلفى مبنى بر خوب بودن و مقدس بودن آنها بیان شده كه مهمترین آنها این است: عدد ۱۲ جزء اعدادى است كه به ۴ عدد تك رقمى قابل تقسیم است(۲و۶ و ۳ و ۴) و عددى است كه هم عدد ماقبل آن (۱۱) فقط به یك و خودش قابل تقسیم است و هم عدد بعد آن(۱۳) فقط به یك و خودش قابل تقسیم است.

نحس نبودن عدد ۱۳

همانطور كه گفته شد عدد ۱۲ براى ایرانیان قدیم به ویژه در عصر هخامنشیان بسیار عدد خوب و جالبى بوده اما بحث بعدى ما عدد ۱۳ است ، كه متاسفانه در كشور ما عددى نحس محسوب مى شود ؛ این مسئله را غربى ها(به علت اینكه خودشان به نحسى این عدد اعتقاد داشتند)وارد كشور ما كردند و عملا یك تهاجم فرهنگى به راه انداختند. در حالى كه در جامعه ما(به ویژه در عصر هخامنشیان)اعتقاد بر این بوده كه انسان در سیزدهمین روز از پیدایش خلقت و از پیوند خوردن ساقه دو گیاه سبز و نازك(منظور سبزه اى است كه هنوز در سفره هفت سین وجود دارد)به وجود آمده و به همین دلیل سیزدهمین روز از سال نو ر جشن مى گرفته اند و براى این كه آن سال برایشان سرچشمه موفقیت ها شود ساقه دو گیاه(سبزه)را به هم گره مى زدند و اگر دخترانى كه دیگر وقت ازدواجشان بود و از خداوند شوهرى خوب را طلب مى كردند ، این كار را با دقت و وسواس بیشترى انجام مى دادند. پس بیاییم روز ۱۳ فروردین را به خاطر نحسى به دامن طبیعت نرویم ، بلكه به خاطر پاكى ِ این روز به دامن طبیعت رفته و این روز را جشن بگیریم.پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
حسین شربتی
اردیبهشت 1388
بهمن 1387
ویروس
ویروس
ویروس
امنیت در كلمه عبور
رنگ نقره ای زیبا به عنوان تم ویندوز XP
ثبت دلایل Shutdown شدن ناگهانی ویندوز XP
ربودن تصاویر نمایش داده شده افراد در یاهو مسنجر
حکایت زنگ ساعت گوشی های موبایل
برداشتن Recycle Bin از روی صفحه دسکتاپ
حذف آخرین مسیر مشاهده شده در رجیستری
تبدیل متن به گفتار با ساخت یک فایل سخنگو!
ترفند کامپیوتری
لیست آخرین مطالب
سرزمین دانلود
ترفند
همه پیوندهای روزانه
ارسال پیوند روزانه
همه چیز در مورد صفحه آبی مرگ (Blue Screen Of Death)
کد ویروس نویسی
دسترسی سریعتر به فولدرهای Share شده در شبکه
در پشت صفحه بوت ویندوز XP چه میگذرد؟
به اشتراک گذاری ماوس و کیبورد در میان کامپیوترهای تحت شبکه
ده ترفند جهت خنک نگه‏داشتن قطعات کامپیوتر
کلیپ تصویری ماشین علی دایی
کلیپ درگیری لفظی فیروز کریمی و مایلی کهن
جدیدترین نرم افزار ها
دانلود آلبوم 88 شادمهر عقیلی با نام Destiny
جدیدترین آهنگهای سال 88
مقایسه winrar,winzip
هک موبایل بدون استفاده از نرم افزار جانبی
پروژه درس سخت افزار 2
چه کارت گرافیکی بخریم : Nvidia یا ATI
آموزش Opera 9.0 و بررسی امکانات آن
كامل ترین مرجع خطاهای مودم
همه چیز در مورد صفحه آبی مرگ (Blue Screen Of Death)
عکس هایی از چشم
تمامی تک آهنگ ها + تمامی آلبوم های محسن یگانه
ویروس سازی
ثروتمند ترین مردان جهان
عکس هایی از پرسپولیس
عکس مقبرۀ کوروش ;کبیر در قبل و بعد از دوران پهلوی
كوروش کبیر
ذوالقرنین واقعی کیست؟
زندگی نامه کوروش کبیر
جوک های خفن
جوک های جدید
ترفند های ویندوز
ترفند یاهو
ترفند های اینترنت
مجموعه اس ام اس های توپ و خفن2
قرار دادن عکس دلخواه در پس زمینه یک درایو
قابلیت Caller ID موجود در ویندوز XP
مخفی کردن فایل در داخل عکس توسط نرم افزار winrar
خوشنویسی به صورت online
عکس هایی از فیلم چهارچنگولی
عکس بچه عشقولانه
عکس های از طرح مبارزه با ارازل
عکس های فانتزی گرافیکی
عکسی از یک لباس مذهبی
به دست آوردن IP خودتان از طریق CMD
مشاهده صورت حساب قبض موبایلتان و حتی دوستانتان از طریق اینترنت
نحوه استفاده از لغت نامه موجود در Microsoft Word
شکستن Master Password نرم افزار Folder Guard
ویرایش رجیستری در سیستم های تحت شبکه
تعیین تاریخ انقضا برای رمز عبور حساب های کاربری در ویندوز XP
بازديدهاي امروز : نفر
بازديدهاي ديروز : نفر
كل بازديدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

پخش زنده رادیو فردا

www.shab-kavir.tk

*